Reklama [góra]


Koronawiurs w Domu Pomocy SpołecznejDla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej zakażenie koronawiursem może być szczególnie niebezpieczne. Dotychczas przypadki zakażenia odnotowano między innymi w DPS-ach w Moryniu czy Trzcińsku-Zdroju. 

W Domu Pomocy Społecznej w Moryniu wśród zakażonych pracowników i mieszkańców są cztery osoby - taką informację uzyskaliśmy Wydziale Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Kolejne dziewięć osób, pracowników, przebywa na kwarantannie, z czego sześć czeka na wynik testu. Nieco innego dane otrzymaliśmy późnym popołudniem z gryfińskiego sanepidu. 

- Informuję, że w Domu Opieki Społecznej w Moryniu potwierdzono zakażenie wirusem Sars-CoV-2 u 3 osób z personelu oraz 3 mieszkańców. W placówce podjęto działania mające na celu izolację osób chorych. Personel z bezpośredniego kontaktu z zarażonymi jest obejmowany kwarantanną. Kierownictwo placówki poinformowało, że wszyscy mieszkańcy mają zapewnioną opiekę podstawową oraz medyczną - mówi nam Katarzyna Gręda, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie

- (...) Połowa mieszkańców jest już po testach (grupa czeka na wyniki), sukcesywnie kierowani są następni. Lista skierowań na testy uzgadniana jest z sanepidem i lekarzem rodzinnym - informuje nas Krzysztof Krawczyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gryfinie.


Zachowywany jest reżim sanitarny na terenie całego Domu, pracownicy stosują środki ochrony osobistej. Podjęto decyzję o izolacji mieszkańców w rodzinkach. Pracownicy starają się zachować dystans na miarę możliwości wykonywania swoich obowiązków.

fot. DPS/Facebook

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.