Reklama [góra]


Będzie drożej za śmieci w gminie Chojna [video]

Od nowego roku mieszkańcy gminy Chojna zapłacą drożej śmieci. Głosowanie w sprawie nowej stawki śmieciowej odbyło się podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek 26 listopada. 

Podczas XXV Sesja Rady Miejskiej w Chojnie radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi .

W związku z tym że zawsze taka informacja dotycząca podwyżek i za opady tez podatkowe  wywołuje emocje. Opłata za odpady jest to swoisty podatek w którym producenci muszą zapłacić  za ich odbiór i utylizację. Gmina jest tylko przekaźnikiem środków - powiedziała burmistrz Barbara Rawecka.

Stawka opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi wynosi 28,50 złotych miesięcznie. Z kolei mocno podwyższona została stawka za odpady w przypadki gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny. Wtedy opłata wyniesie 85,50 złotych miesięcznie.

W głosowaniu brało udział 13 radnych. Za przyjęciem uchwały podnoszącej opłaty za śmieci głosowało 11 radny. Przeciw był Norbert Oleśków a Halina Szczygieł wstrzymała się od głosu. 

Procedowanie projektu można zobaczyć w nagraniu z sesji Rady Miejskiej, które umieściliśmy poniżej (od 31 minuty)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.