Reklama [góra]


Pani Ela Herbin z Dębna najlepszą położną w województwie [foto]


Elżbieta Herbin, prowadząca własną Szkołę Rodzenia w ramach NFZ w Dębnie, głosami pacjentek, została wybrana najlepszą położną w województwie zachodniopomorskim. 

To wspaniały prezent na czterdziestolecie pracy. To już kolejny udział położnej z Dębna w konkursie "Położna na medal". W 2016 roku zdobyła trzecie miejsce. Tym razem udało się zająć najwyższe podium. Zasady były bardzo wymagające. W trakcie jego trwania oddać 1 głos na położną mógł tylko pacjent lub osoba z rodziny pacjenta. Każdy głos był dokładnie weryfikowany. Elżbieta Herbin zdobyła 142 głosy.

Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki odwiedził Elżbietę Herbin, złożył gratulację i wyraził podziw dla jej poświęcenia oraz troski o kobiety i ich dzieci: "Składam Pani serdeczne gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca w województwie zachodniopomorskim w konkursie „Położna na medal”. Pani wiedza, poświęcenie, pomoc, troska i empatia sprawia, że kobiety w naszej gminie czują się zaopiekowane. Potwierdził to plebiscyt, w którym mieszkanki doceniły Pani zaangażowanie i entuzjazm. Bycie położną to odpowiedzialna i trudna praca, ponieważ wymaga wsłuchania się w potrzeby drugiego człowieka. Tym bardziej doceniam Pani zaangażowanie w codzienną i wieloletnią pracę na rzecz kobiet i ich rodzin. Życzę Pani zdrowia, optymizmu, wytrwałości oraz aby każdy dzień przynosił radość i dumę z wykonywanej pracy."

Oficjalna gala konkursu „Położna na medal” i wręczenie wyróżnień odbędzie się w maju w Warszawie. Wezmą w niej udział najlepsze położne z Polski. Elżbieta Herbin to nie jedyna wyróżniona położna z Dębna. Drugie miejsce w województwie zajęła Agata Staszuk, na którą zagłosowało 100 osób. Gratulujemy obu paniom sukcesu.

"Położna na medal" to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej. Pomysłodawcą i organizatorem plebiscytu jest Akademia Malucha Alantan. Patronat honorowy sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są: Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji. W 7. edycji wzięło udział 528 położnych z całej Polski, na które łącznie oddano 16 956 głosów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.