Policjanci na terenie powiatu zabezpieczyli ponad 14 kg narkotyków

W 2020 roku policjanci na terenie powiatu gryfińskiego zabezpieczyli 14,489 kg narkotyków. To zdecydowanie więcej niż w ubiegłych latach. Największy pakunek miał 2 kg i był ukryty w... kompresorze olejowym. 

Przestępczość narkotykowa na terenie działań Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jest na przestrzeni ostatnich lat na podobnym poziomie. Według policyjnych statystyk wykrywalność w minionym roku była na poziomie 96,3%. 

Znacznie zwiększyła się ilość zabezpieczonych narkotyków w stosunku do lat ubiegłych. W 2020 roku zabezpieczono ich ponad 14 kg. Dla porównania w 2019 roku zabezpieczono 3,440 kg a w 2018 nieco ponad 6 kg. 

Najpopularniejszym narkotykiem była marihuana, zabezpieczono jej prawie 12 kg. Oprócz tego policjanci skonfiskowali ponad 1 kg amfetaminy, 1,14 kg krzaków konopi indyjskich (53 sztuki), 384,5 gramy kokainy i 53 tabletki ekstazy o wadze 13,25 g. 

Narkotyki ukryte w kompresorze 

W listopadzie 2020 roku w toku pracy operacyjnej ustalono, ze w jednej z firm transportowych na terenie Gryfina znajduje się paczka, w którem mogły zostać ukryte znaczne ilości narkotyków. Według pozyskanych informacji paczka została odebrana przez nieznanych mężczyzn. W wyniku przeprowadzonych działań dokonano zatrzymania na gorącym uczynku dwóch osób, które stawiły się do firmy po odbiór przesyłki. 

W środku znajdował się kompresor. Po przecięciu zbiornika ujawniono cztery worki foliowe - z zawartością marihuany o wadze 2 kg oraz jeden worek z zawartością kokainy o wadze 100 g. Mężczyźni usłyszeli zarzut wprowadzanie do obrotu wbrew przepisom ustawy środków odurzających lub substancji i trafili do aresztu. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza