Rząd rozważa kolejne obostrzenia a nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się

Nowe obostrzenia wprowadzone od 20 marca obejma cały kraj. Minister zdrowia nie wykluczył jednak "zamykania wszystkiego". Zaostrzenie lockdownu jest możliwe, jeżeli liczba dziennych zakażeń przekroczy próg 30 tysięcy. 

Rząd rozszerzy już istniejące rygory z poszczególnych województw na cały kraj. Minister zdrowia nie wykluczył jednak dalszych kroków, jeśli działania w walce z epidemią nie zdadzą egzaminu. 

- Jeżeli decyzje, które wdrażamy, nie poskutkują, to kolejne kroki będą już typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko – powiedział podczas konferencji prasowej w środę Adam Niedzielski. 

Jak podaje portal Onet, w Kancelarii Premiera trwają już prace nad prawnymi regulacjami dotyczącymi zakazu przemieszczania się.  

Od 20 marca do 9 kwietnia, czyli także w Wielkanoc, zamknięte będą hotele, teatry, kina, muzea, galerie, baseny, siłownie, sauny, solaria i obiekty sportowe, ograniczona zostanie także działalność centrów handlowych. Nauka zdalna w całej Polsce zostanie wprowadzona także w klasach I-III. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza