Przedsiębiorcy chcą wrócić do pracy na targowisku ale nie mogą?


Piszę do was w sprawie, która mnie osobiście bulwersuję, a myślę że większość ludzi pracujący bądź będący właścicielami stoisk na hali targowej w Osinowie Dolny się zgodzi. Nasi klienci zza Odry mogą już do nas przyjeżdżać pod pewnymi warunkami , ale jednak mogą i jest ich coraz więcej. Hala niestety nadal pozostaje zamknięta z niewiadomych nam przyczyn - napisał do nas czytelnik portalu chojna24pl. 

Pandemiczne ograniczenia spowodowały, że przez wiele miesięcy ruch na przygranicznych targowiskach zamarł a to znacznie pogorszyło sytuację przedsiębiorców. Pisaliśmy o tym między innymi w artykułach Nie ma klientów z Niemiec - nie ma życia. Ciężki czas dla przygranicznych przedsiębiorców oraz Poseł Grzegorz Napieralski w Osinowie Dolnym. Chce pomóc przygranicznym przedsiębiorcom.

Teraz, gdy obostrzenia powoli są luzowane, przedsiębiorcy i pracownicy transgraniczni chcą jak najszybciej wrócić do pracy, nie wszyscy jednak mogą... 

Otwarcie "testowe" które nastąpiło w ten weekend (15 i 16 czerwca), moim zdaniem wypadło pomyślnie, większość stoisk była otwarta, Pan Dyrektor twierdzi że nie, ale skąd biuro może to wiedzieć skoro ich w weekendy nie ma. W niedzielę około godziny 13 poszedł suchy komunikat, że od poniedziałku hale dalej będą zamknięte ponieważ przepisy w Polsce mówią, iż nasi sąsiedzi muszą do nas przyjechać z testem. Oczywiście jest to prawdą, ale jeżeli ktoś jest zaszczepiony to już nie musi. Było ich dużo w weekend i szczerze mówiąc w końcu zarobiłem na chleb. Ja czegoś nie rozumiem. To na dworze może być otwarte, a hala nie bo trzeba testów? Wierutna Bzdura. Ja już jestem na skraju finansowego załamania, jestem zapożyczony, zadłużony, zdesperowany, chcę już pracować i zarabiać na siebie jak człowiek. Tłumaczenie po tym jak zadzwoni się do biura, że ochroniarz nie jest w stanie upilnować hali jest śmieszne i niedorzeczne. Dla tych co niewiedzą, całego kompleksu pilnuje jeden ochroniarz więc nawet w normalnie funkcjonującym rynku nie jest w stanie tego upilnować, bo jest sam. W regulaminie ujęte jest, że dzierżawca musi zabezpieczyć towar tak aby mu go nie ukradli. Ale dajcie nam pracować. Miesiąc w miesiąc pobierają od nas czynsz obniżony, ale jednak i też nikt nie narzeka. Kiedy mamy możliwość na niego zarobić to nam to zabierają. 

O komentarz poprosiliśmy kierownictwo rynku Polenmarkt Hohenwutzen w Osinowie Dolnym, odpowiedział nam Nicolas Gesch:

na nadchodzący weekend Zielonych Świąt otworzymy halę od piątku do poniedziałku. Ze względów bezpieczeństwa hala może być otwarta tylko wtedy, gdy obecna jest zdecydowana większość handlujących z otwartymi stoiskami. Niestety, na chwilę obecną tak się nie dzieje, ponieważ liczba klientów jest jeszcze zbyt mała. W momencie zniesienia ograniczeń wjazdowych przez stronę polską, liczba klientów znacznie wzrośnie, co według ogólnie dostępnych informacji powinno nastąpić najpóźniej w dniu 05.06. br.
W celu wsparcia naszych najemców zredukowaliśmy czynsz o 65%, a „nowy start” wesprzemy szeroko zakrojonymi działaniami marketingowymi Co do bezpieczeństwa obiektu, to informuję, że na terenie obiektu znajduje się kilkuosobowa ochrona 24h oraz rozbudowany monitoring wizyjny, dzięki czemu bezpieczeństwo jest gwarantowane.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza