GSR z Komisariatem Policji w Chojnie przygotowali film profilaktyczny [foto] [video]

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, filia w Chojnie wspólnie z Komisariatem Policji w Chojnie przygotowali film dotyczący nawiązujący do bezpiecznego spędzania czasu podczas zbliżających się wakacji. 

Produkcja trwa dziesięć minut i zawiera kilka scenek przedstawiających z którymi niebezpiecznymi sytuacjami możemy zmierzyć się podczas wakacji. Wakacje to okres żniw! Każdego roku w okresie wakacyjnym docierają do Nas informacje o wypadkach, które przydarzają się wczasowiczom. Jedni
zostają okradzeni, inni giną, a jeszcze inni stają się kalekami na całe życie.

Dlaczego? Przez własną głupotę i nieuwagę! Analizując ilość wypadków, które mają miejsce w okresie wakacji, możemy odnieść wrażenie, że ludzie wyjeżdżający w celach wypoczynkowych zapominają o całym świecie. Zrozumiałym jest fakt, że "Wakacje" to wyjątkowy czas w roku, kiedy można wypocząć i oderwać się od codziennej monotonii. Jednak trzeba pamiętać, że wyjazd na wakacje nie zwalnia z myślenia nikogo! Przedstawiony przez Nas materiał filmowy, nie powstał by Was wystraszyć. Celem filmu jest odświeżenie podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i Twoich bliskich podczas wakacji.

  

Premiera filmu odbyła się w środę 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza