W weekend Dni Cedyni. Zapraszamy na koncerty i pokazy średniowiecznych wojów [program]


W najbliższy weekend, od 18 do 20 czerwca, odbędą się Dni Cedyni 2021. Impreza będzie odbywać się w amfiteatrze oraz pod Górą Czcibora. 

W sobotę 19 czerwca 2021 r. od godziny 15 w amfiteatrze miejskim czeka na wszystkich prawdziwy cygański tabor. Kolorowe stroje, tradycyjne potrawy i najważniejsze – taniec i muzyka w wykonaniu zespołu „Terno” przeniesie nas do świata cygańskiej wolności, radości i barwnej scenerii.

Od godziny 15 na wszystkich naszych milusińskich z rodzicami i dziadkami czekają animatorzy, którzy zaprezentują barwny świat piratów oraz odkryją tajemnice zakonu rycerzy Jedi ze Star Wars. Bańki mydlane, malowanie twarzy, szczudlarze, kuglarze, dmuchane zamki, gry i zabawy dla dzieci, ręcznie szyte maskotki, rękodzieło jadalne, zaplatanie warkoczyków to tylko kilka przykładów zaplanowanych atrakcji, jakie czekają na najmłodszych.

Od godziny 17 na scenie amfiteatru zaprezentują się lokalne zespoły, działające na terenie gminy: GAMA , CZCIBORZANIE oraz dzieci i młodzież cedyńskich szkół. Będziemy także gościć zespół WOLTER oraz chojeński zespół FLUID, na który w szczególności zapraszamy mieszkańców Chojny. Wieczór zakończy GWIAZDA-cygański zespół TERNO.


Wszystkich miłośników historii, a szczególnie średniowiecza zapraszamy w dniach 18-20 czerwca pod jedyną, niepowtarzalną Górę Czcibora, na szczycie której stoi najwyższy w Polsce 15-metrowy pomnik orła. U podnóża góry rozbity zostanie obóz wojów i rycerzy oraz podgrodzie warsztatów rzemiosła dawnego. Przez cały dzień rozlegać się będzie szczęk oręża. Muzyka średniowieczna grana na żywo uprzyjemni nam zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. Duże ognisko rozświetli noc, rozpoczynając tym samym Noc Kupały (Noc Świętojańską). Całodniowe atrakcje zakończy pokaz Fireshow w wykonaniu grupy Outcast Flame.

Niedziela to dzień szczególny. To dzień inscenizacji Bitwy pod Cedynią, jaka rozegrała się w 972 roku. Pod Górą Czcibora woje, rycerstwo konne, efekty światło-dźwięk i najważniejsze pytanie „Kto wygra? Książę Mieszko I czy margrabia Hodo?”

Ale to nie wszystko. Finały walk wojów i rycerzy, warsztaty rzemiosł dawnych, dwa zespoły muzyki średniowiecznej i to, czego w Cedyni nigdy nie było-pokaz kozackiej dżygitówki w wykonaniu ApolinarskiGroup.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza