Zachodnia Liga MTB w gminie Chojna. Zobacz wideo z trasy wyścigu [video]

W sierpniu Gmina Chojna będzie gospodarzem zawodów kolarskich z cyklu Zachodniej Ligi MTB. Trasa tegorocznego wyścigu została poprowadzona w zupełnie nowej lokalizacji. Przygotowaliśmy dla Was film z objazdu trasy. 

Kolarze będą rywalizowali na trzech dystansach, P1 i P0 (rodzic + dziecko), mini i mega. W głównych wyścigach organizatorzy przygotowali trasę o długości około 23 kilometrów, która ma niecałe 300 metrów przewyższeń (giga musi pokonać trasę dwa razy). 

Ściganie będzie w większości odbywać się na szybkich szutrowych drogach, jest kilka podjazdów i miejsce gdzie zawodnicy będą zmagali się z piaskiem, jest również urokliwy "single track". Trasa jest jednak w większości szybka i płaska, idealna dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z MTB i wyścigami. 

Co najważniejsze trasa jest już oznakowana, a to oznacza, że można na niej spokojnie trenować. Start i meta będzie znajdować się w Kamiennym Jazie w okolicach kaplicy i sklepu. 

Jak wygląda trasa wyścigu? Można sprawdzić w filmie poniżej: 

Wcześniej o zawodach w gminie Chojna pisaliśmy w artykule Zachodnia Liga MTB w Chojnie. Będzie nowa trasa kolarskiego wyścigu. Na zawody można zapisać się na stronie internetowej www.zachodnialigamtb.com [kliknij].
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza