Pociąg przejechał przy otwartym przejeździe. Kierowcy uważajcie!W naszym regionie moglo dojść do kolejnej niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym. Tym razem w godzinach wieczornych pociąg przejechał przy otwartych rogatkach. Ostrzegamy kierowców przed tym, aby zachowali zawsze szczególną ostrożność przy przejazdach kolejowych, nawet tych strzeżonych. 

Na początku tygodnia pokazywaliśmy film zarejestrowany przez kierowcę, na którym widać jak drezyna przejeżdża przez przejazd, który jest otwarty. Film można znaleźć w artykule Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym. Pociąg przejechał przy otwartych rogatkach.

Przypominamy, że przy każdym przejeździe kolejowym należy zachować szczególną ostrożność i obserwować znaki. W przypadku gdy rogatkach jest uszkodzona pociągi zbliżające się do przejazd poruszają się z niewielka prędkości i sygnałem dźwiękowym sygnalizują swój przejazd. 

W piątek 22 października około godziny 19:40 nie działała rogatkach w Mieszkowicach.

- Bardzo niebezpieczna sytuacja. Brak jakiejkolwiek sygnalizacji ostrzegającej o nadjeżdżającym pociągu - napisała do nas czytelniczka Ania. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza