2500 złotych mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty


Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany rowerzysta przez myśliborskich policjantów drogówki. Obecna aura sprzyja miłośnikom jednośladów. Muszą oni jednak pamiętać, że kierowanie rowerem po alkoholu jest poważnym zagrożeniem. Dodatkowo przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci ruchu drogowego myśliborskiej jednostki w miejscowości Kinice zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że 67 – letni rowerzysta był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,60 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta, mieszkaniec gminy Słońsk, otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

1 stycznia 2022 roku wprowadzono między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Myślibórz / fot. pixabay/ilustracyjne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza