Sołectwo Mirowo w gminie Moryń, w tym roku ponownie roztoczyło swoją magię [foto]


Wbrew prognozom pogody, nie zagrzmiało i nie padało. Dzięki temu Aksamitny Festiwal, który odbył się w sobotę 27 sierpnia, przyciągnął liczną grupę miłośników kwiatów, dobrej zabawy i pysznego jedzenia.

Tradycyjnie Mirowskie (i nie tylko) gospodynie przygotowały pyszne ciasta i ciepły posiłek dla wszystkich. Była też wystawa fotografii mieszkanki sąsiedniego Godkowa Joanny Ruszkowskiej, którą zaprezentowano w nowo odremontowanej kuźni, zwanej „Kuźnią Talentów”. Na terenie przyległym do kuźni można było obejrzeć stare sprzęty gospodarstwa domowego i rolnicze. Na placu zabaw gdzie odbywał się festiwal można było podziwiać obrazy artystów zrzeszonych w grupie „5 Wymiar” i „Barokowe Perły”. Mirowska młodzież przygotowała gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży.

Głównym punktem programu był finał konkursu na Aksamitną Zagrodę, Rabatkę i Kompozycję. W tym roku na liście uczestników konkursu w trzech kategoriach było 16tu uczestników.

Laureatami Aksamitnego Festiwalu zostały:
Renata Cysewska w kategorii Aksamitna Zagroda,
Czesława Matoszko w kategorii Aksamitna Rabatka,
Marzenna Paczkowska w kategorii Aksamitna Kompozycja.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe deski wyrzeźbione przez Pana Jana Andrzejczaka z Mirowa. Pozostałymi fundatorami nagród było sołectwo Mirowo, Gmina Moryń oraz firma Ogrodnictwo Moni-Gaj.

Sołtys Mirowa oraz Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo chcieliby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym, w różny sposób, w organizację konkursu oraz Aksamitnego Festiwalu.

Do zobaczenia za rok
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza