Policyjny dron w akcji. Posypały się mandaty.


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga DK23” z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

To kolejne tego typu działania na terenie powiatu myśliborskiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy.

Akcja myśliborskiej ,,drogówki” wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzona została 11 października br., w miejscowości Sarbinowo na skrzyżowaniu drogi DK 23 z drogą DK 31.

Obiektyw drona monitorował, jak kierowcy stosowali się do znajdującego się tam znaku drogowego B-20 - STOP. Niestety wystarczyło kilka godzin, aby zarejestrować kierujących, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez skrzyżowanie. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowania. W sumie mundurowi ujawnili 15 wykroczeń - 14 mandatów oraz 1 pouczenie.

Należy zaznaczyć, że w myśl nowych przepisów każdy kierujący naruszający przepisy dotyczące znaku B-20, ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 zł i 8 punktami karnymi.

Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu akcji. Działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza