"Romantyczni" - Teatru z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości [foto] [video]


„Romantyczni” tak zatytuowano program z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Spektakl można było obejrzeć w sobotę 12 listopada w Centrum Kultury w Chojnie.

Program „Romantyczni” z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości został przygotowany wspólnie przez nowo powstałą grupę teatralną Teatru Seniorów z Centrum Kultury w Chojnie oraz Teatr Janusza Janiszewskiego z Salonu Artystycznego Seniorów z Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie.


„Romantyczni” to program poświęcony Polsce z okazji Dnia Niepodległości oraz twórczości polskich romantyków z okazji trwającego w tym roku 200-lecia polskiego romantyzmu.
W części pierwszej, patriotycznej programu wystąpili: dzieci z nowo powstałej grupy teatralno-recytatorskiej pracującej pod kierunkiem Violiny Janiszewskiej, aktorzy seniorzy z Teatru Seniorów z CK w Chojnie i zespół Emeranto z CK w Chojnie.

W części drugiej obejrzeć można było spektakl „Muza” o Delfinie Potockiej oraz polskim salonie artystycznym w Paryżu w czasie Wielkiej Emigracji podczas zaborów oraz inscenizacje wybranych utworów polskich romantyków w wykonaniu aktorów Teatru Janusza z Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza