Trwają prace budowlane na obwodnicy Gryfina [foto]Na inwestycji z rządowego Programu budowy "100 obwodnic na Pomorzu Zachodnim" trwają już zasadnicze roboty budowlane. Obwodnica Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 powoli nabiera kształtów. 

Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla trasy o długości 5,6 km GDDKiA uzyskała pod koniec sierpnia tego roku. Po przekazaniu wykonawcy placu budowy, rozpoczęły się prace przygotowawcze - wyznaczenie geodezyjne trasy i wycinka drzew. Zostały również zrealizowane ratownicze badania archeologiczne na zidentyfikowanych stanowiskach archeologicznych.

W ciągu ostatnich kilku tygodni rozpoczęły się zasadnicze prace budowlane - ruszyły roboty ziemne, w szczególności na odcinku od DK31 od strony Szczecina do drogi wojewódzkiej nr 120. Wykonywane są już wykopy i nasypy, oraz karczowanie po wycinkach. Zakres prac będzie stopniowo rozszerzany, w najbliższym czasie wpływ na roboty będą miały również warunki atmosferyczne w związku z okresem zimowym. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w IV kwartale 2024 roku.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza