Centrum Informacji Turystycznej w Trzcińsku-Zdroju otrzymało "dwie gwiazdki". To jedyny certyfikowany punkt w regionie.Centrum Informacji Turystycznej w Trzcińsku-Zdroju otrzymało dwie gwiazdki w klasyfikacji Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat ten nadawany jest na dwa lata dla najlepszych Punktów informacji w Polsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że to jedyne, prywatne centrum informacji funkcjonujące w naszym regionie i jedno z nielicznych w Polsce. Bliżej historię punktu przedstawialiśmy w artykule To jedyne takie miejsce w regionie. Co znajdziemy w Centrum Informacji Turystycznej w Trzcińsku Zdroju?

- Cieszymy się, że możemy być w gronie najlepszych certyfikowanych Centrów Informacji Turystycznych w Polsce - mówi nam Jarosław Płotkowski, właściciel punktu. 

CIT w Trzcińsku Zdroju jest jedynym certyfikowanym Centrum Informacji Turystycznej w powiecie gryfińskim, a z dwoma gwiazdkami w całym województwie obecnie oprócz Trzcińska-Zdroju jest jeszcze Punkt Informacji Turystycznej w Karlinie. Informacje Turystyczne z jedną gwiazdką spotkamy w Czaplinku i w Międzyzdrojach. Trzygwiazdkowe Informacje Turystyczne możemy odwiedzić w Kołobrzegu, Koszalinie, Mielnie i Stargardzie. Obecnie w Zachodniopomorskim istnieją dwa Centra Informacji Turystycznej z czterema gwiazdkami w Szczecinie, czyli maksymalną ilością przyznawanych gwiazdek w Polsce. 

- Jest to dla Trzcińska-Zdroju niezwykłe wyróżnienie gdyż jesteśmy jedyną Certyfikowaną Informacją Turystyczną najdalej wysuniętą na południe od Szczecina - dodaje Płotkowski. 

CIT w Trzcińsku-Zdroju to inicjatywa prywatna i nie jest dotowana ani finansowana przez instytucje państwowe. Utrzymuje się tylko ze sprzedaży pamiątek i z oprowadzania wycieczek. 

Punkt w weekend został podświetlony w barwach świątecznych - Za drzewko świąteczne serdecznie dziękujemy Państwu Żanecie i Dariuszowi Koster (606 307 409) i polecamy tą plantację jeśli chcecie mieć wspaniałe drzewko na święta! Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do Trzcińska-Zdroju!

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza