Piłkarska A-Klasa: Energetyk o krok od awansu do okręgówki [foto]


W środę 17 maja w meczu A-klasy grupy 4. doszło do starcia "na szczycie", Energetyk Gryfino pokonał GKS Kołbacz i jest coraz bliżej  powrotu do klasy okręgowej.
 
Na Stadion Miejski w Gryfinie gospodarze zmierzyli się z wiceliderem tabeli drużyną GKS Kołbacz. Mecz przyciągnął wielu kibiców. Na prowadzenie już w szóstej minucie gry wyszli gospodarze, bramkę ze stałego fragmentu gry zdobył Purtak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Tuż po przerwie bramkę na remis strzelił  Patryk Gawiński. Dokładnie w 74. minucie  Energetyk wychodzi na prowadzenie. Bramkę dla Energetyka zdobył Stelmasik. W doliczanym czasie gry gracze z Gryfina mają jeszcze rzut karny  który broni jednak bramkarz Bartosz Rogowski. Mecz kończy się rezultatem 2-1 dla Energetyka Gryfino. 

Przedstawimy aktualną tabele rozgrywek piłkarskich. 

A klasa gr. 4 2022/2023
1. Energetyk Gryfino 60
2. GKS Kołbacz 51
3. Zryw Kołbaskowo 49
4. Tanowia Tanowo 43
5. Odrzanka Radziszewo 42
6. Chemik II Police 36
7. Wołczkowo-Bezrzecze 33
8. Czarni Szczecin 32
9. Grot Gardno 30
10. Vielgovia Szczecin 20
11. Wicher Steklno 18
12. Sztorm Szczecin 12
13. Czarni Fiege Lubanowo 11
14. Unia Swochowo 7
 
Drużyna z pierwszego miejsca uzyska awans do Klasy Okręgowej. Wszystkie drugie miejsca natomiast, zagrają w pierwszej fazie barażu o awans do klasy okręgowej (osiem zespołów z drugich miejsc utworzy cztery pary barażowe). Czterech zwycięzców tych par awansuje do drugiej fazy barażów. Będzie to mecz z drużyną broniącą się przed spadkiem (z Klasy Okręgowej gr. 1,2,3,4).


fot. Sportowy Kołbacz
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza