Uwaga na fałszywe e-maile, które rzekomo ma rozsyłać Policja i EuropolCentralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o nowym sposobie oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni wiadomości e-mailowe rzekomo pochodzące od zastępcy Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkom. Marcina Bednarza.

Z tekstu przekazywanych komunikatów wynika, że odbiorca powinien niezwłocznie odpowiedzieć na wezwanie, które stanowi załącznik do e-maila. Aby nadać swojej wiadomości wiarygodność, przestępcy wysyłają ją i podpisują ją imieniem i nazwiskiem zastępcy Komendanta Centralnego Biura do Zwalczania Cyberprzestępczości - nadkomisarza Marcina Bednarza.

Do wiadomości wysyłanych przez oszustów dołączany jest plik w formacie PDF. Z jego treści wynika, że adresat wiadomości jest podejrzany o popełnienie przestępstw pedofilskich i musi udzielić odpowiedzi. Rzeczywista intencja całej korespondencji to próba oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Celem może być kradzież naszych danych, co z kolei może prowadzić do utraty naszych pieniędzy.

Opisywane maile ZAWIERAJĄ NIEPRAWDZIWE informacje! Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości nie jest ich autorem.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza