Dni Gryfina: Zespół Bemy na gryfińskiej scenie [video]


Zespół BEMY to kolejny wykonawca, który wystąpią podczas tegorocznej, 26. edycji Dni Gryfina. Polsko-francuski projekt będzie można zobaczyć na scenie gryfińskiej majówki 1 maja 2024.

BEMY to zespół założony przez braci Mattię i Eliego Rosinskich. Urodzili się i wychowali we Francji, w bardzo młodym wieku zaczęli tworzyć muzykę. Studiowali w Anglii, w prestiżowej Akademii Muzycznej w Guildford, gdzie zaprzyjaźnili się z Edem Sheeranem. Obecnie bracia mieszkają i nagrywają w Warszawie. W ich muzyce można znaleźć inspiracje takimi gatunkami jak indie, french electro czy blues.

W 2013 roku zespół BEMY wziął udział w szóstej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”, w którego finale zajęli drugie miejsce. Mają na koncie występy i nagrody na kilku ważnych festiwalach jak TOPTrendy, Przystanek Woodstock czy Jarocin Festiwal. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Grizzlin'”, z singlami „Time” i najbardziej znanym przebojem „Oxygen”. W 2017 roku także zostali nominowaniu do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Kiedy wybuchła pandemia, muzycy założyli konto na TikToku a publikowane tam covery polskich piosenek po francusku szybko stawały się viralami, zdobywając miliony wyświetleń.

Przypominamy, że podczas Dni Gryfina, 2 maja 2024 wystąpi Gromee, jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. W 2023 roku wydali drugi album studyjny zatytułowany „Sorry not Sorry”.


Dni Gryfina to jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim. Odbywać się będzie w Gryfinie od 1 do 3 maja 2024. Będzie to już 26 edycja. W roku ubiegłym, na 25-leciu bawiła się rekordowa liczba uczestników a lista wykonawców była imponująca.

Tegoroczna edycja również będzie szczególna, bo Gryfino obchodzi właśnie 770- lecie nadania praw miejskich. Główne wydarzenia odbywać się będą na Nabrzeżu Miejskim nad rzeką Odrą, gdzie stanie cena plenerowa. W programie m.in. występy gwiazd polskiej sceny muzycznej i lokalnych artystów a także zawody sportowe. Wstęp na imprezę tradycyjnie jest wolny!
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza