Reklama [góra]

3 tys. zł - tyle będzie kosztować "święto" miasta w Chojnie


Podobnie jak rok temu w Chojnie nie ma pieniędzy na organizowanie wielkiej fety z okazji święta miasta. 10 czerwca na placu przed ratuszem odbędzie się Festyn Rodzinny. Na scenie pojawi się wiele lokalnych zespołów oraz wokalistów. 

Podczas corocznych imprez w Chojnie goszczono wiele gwiazd wielkiego formatu, mieszkańcy bawili się między innymi podczas występu francuskiej wokalistki Ingrid albo legendarnego duetu Bad Boys Blue. W ubiegłych latach organizacja festynu kosztowała około 200 tysięcy złotych. W tym roku budżet nie przekracza 3 tysięcy złotych (rok temu było to 4 tysiące).

Organizatorzy pomimo niewielkiego budżetu mają zamiar przygotować wiele atrakcji, nie będzie to jednak łatwe. Większość pieniędzy mogą pochłonąć takie usługi jak sprzątanie po wydarzeniu, ochrona czy zajęcie pasa drogowego.

- 10 czerwca zaprezentują się lokalni wokaliści, zespoły, szkoły oraz przedszkola, zaprzyjaźnione domy kultury, ognisko muzyczne. Nie zabraknie również towarzyszących imprez sportowych: II bieg ulicami Chojny, turniej tenisa ziemnego imienia A. Jamroza, turniej piłki nożnej oraz piłki siatkowej - mówi nam dyrektor Centrum Kultury Barbara Andrzejczyk.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Olej o którym pisaliśmy w artykule Był Woodstock, była chwila przerwy, w końcu nadszedł czas na reaktywację

Olej to uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka '98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu. Podczas kultowego "pierwszego'' Przystanku w Czymanowie w roku 1995, Olej wykonał polską wersję coveru "Sometimes" zespołu James. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem.

W naszych wcześniejszych publikacjach informowaliśmy o atrakcjach podczas Dni MieszkowicJarmarku Moryńskiego i Dni Cedyni.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.