Reklama [góra]

/center>

Był Woodstock, była chwila przerwy, w końcu nadszedł czas na reaktywację [video]


Jeżeli bawiliście się przykładowo w Czymanowie w roku 1995 na Woodstocku to powinniście ich pamiętać. To ich cover stał się hitem na wspomnianym wcześniej wydarzeniu. Zespół Olej powraca na deski sceniczne aby przypomnieć dawne oraz wykonać nowe utwory.Zespół Olej zagra po 9-letniej przerwie w staro-nowym poszerzonym składzie. Koncert odbędzie się "u Suszka"przy ulicy Szczecińskiej w Gryfinie. Wydarzenie rozpocznie się 5 listopada o godzinie 20.00.

Olej to uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka '98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu.

Podczas kultowego "pierwszego'' Przystanku w Czymanowie w roku 1995, Olej wykonał polską wersję coveru "Sometimes" zespołu James. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem.

Zapraszamy do wysłuchania utworu "Sometimes (Ta chwila...)" w wykonaniu zespołu Olej. Woodstoock 1995, Czymanów. http://kreciola.tv/video/43812630

Właśnie tę piosenkę, pośród innych, które powstały pomiędzy rokiem 1993 a 2016, będzie można usłyszeć "u Suszka".

Olej to pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska czy Krakowa, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna czy Gryfino. To wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja. To połączenie lirycznego, publicystycznego i przekornego tekstu z muzyką o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji. 

Obecny skład zespołu Olej:
Sławomir "Błękit" Błęcki - wokal, gitara akustyczna
Piotr "Ostry" Ostrowski - instrumenty klawiszowe, loopy
Krzysztof "Kris" Wojasik - gitara elektryczna
Damian "Hidalgo" Rumbuć - bas
Grzegorz "Smyku" Kurpiel - perkusja

fot. facebook.com/ZespolOLEJ

3 komentarze:

  1. Jest nawet zaproszenie na koncert

    https://www.youtube.com/watch?v=ggKPIpt0Eio

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.