Reklama [góra]Ruszają przetargi na budowę tras rowerowych w naszym regionie [foto]


Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej dla 62 km dróg rowerowych w ramach Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.


- Wchodzimy w kolejny etap tego wielkiego projektu. W najbliższych latach na Pomorzu Zachodnim powstanie spójna sieć 1100km tras rowerowych na wzór szlaków zachodnioeuropejskich. Współpraca z kilkudziesięcioma gminami sprawia, że nowe inwestycje połączą już istniejącą infrastrukturę tak aby można było bezpiecznie i komfortowo przejechać przez atrakcyjne tereny regionu – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.W gronie pierwszych inwestycji znajduje się trasa Siekierki - Trzcińsko-Zdrój, która ma ponad 36 km. Jest to kluczowy element całej inwestycji. Wybudowany fragment będzie prowadzić m.in. przez takie miejscowości jak: Klępicz, Nowe Objezierze, Stare Objezierze, Przyjezierze, Młynary, Godków, Jelenin czy też Brwice. Do realizacji projektu zostanie wykorzystany stary nasyp kolejowy. Punktem kulminacyjnym będą Siekierki.

Jesteśmy w fazie uzgodnień budowlanych. - mówi nam Anna Witek z Urzędu Miejskiego w Chojnie.

Projekty zostają przekazane dla władz gminy. Wówczas mieszkańcy, mogą ubiegać się o udostępnienie takiego projektu lub zamieszczenie go na stronie internetowej danej gminy. 

Projekty budowlane drogi rowerowej Trzcińsko - Siekierki na odcinku gmin: Moryń, Chojna, Trzcińsko zostały przekazane przez projektanta dla władz lokalnych i każdy zainteresowany mieszkaniec Regionu może się zwrócić do urzędu gm. Moryń/Chojna/Trzcińsko o udostępnienie projektu lub wnioskować o umieszczenie ich na stronie www gminy. Termin wniesienia uwag do projektu przez gminy: 19 maja 2017 r. - pisze Mariusz SikoraBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.