Reklama [góra]Świetny wynik maturzystów z ZSP Chojna [video]


Absolwenci szkół średnich w zachodniopomorskim napisali matury najgorzej w kraju, zupełnym wyjątkiem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, tamtejsi maturzyści osiągnęli fenomenalny wynik. 

W Liceum Ogólnokształcącym w Chojnie zdawalność matur wyniosła 90%, a w Technikum Zawodowym 73,33%. To nie tylko lepiej niż średnia wojewódzka ale również powyżej średniej krajowej. 


- Efekt pracy uczniów i nauczycieli znakomity, cel osiągnięty, lepsze wyniki niż w kraju i województwie, w całej szkole zdawalność to prawie 84%, jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi nam dyrektor ZSP Adriana Salamończyk (na zdjęciu tytułowym).

W liceum egzaminu maturalnego nie zdały 4 osoby, w technikum 6 osób. Wszyscy mają prawo do poprawki, więc wynik ostateczny może być jeszcze lepszy. Największą trudność sprawiła matematyka.

Średnia wojewódzka w tym roku to 74%, z kolei średnia krajowa to 78,5%. Wynik Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnego w Chojnie wyniósł 83%.

Świetna baza i duże możliwości dla uczniów

Szkoła w Chojnie ma się czym chwalić. Dzięki wielu projektom unijnym uczniowie i nauczyciele mają okazję brać udział w zagranicznych wyjazdach. W tym roku po raz kolejny uczniowie technikum zawodowego wyjadą na płatne staże za granicę.


- Uczniowie głównie wyjeżdżają do Angli, na Malte lub na Węgry. W tym roku po raz pierwszy uczniowie wyjadą do Luksemburga - tłumaczy dyrektor Salamończyk.

Wszystko dzięki projektowi Erasmus +, uczniowie nie płacą za zakwaterowanie, a za swoją prace otrzymają atrakcyjne kieszonkowe.

Szkoła od wielu lat pozyskuje fundusze zewnętrzne, oprócz zagranicznych wyjazdów, udało się pozyskać pieniądze na inwestycję. Do dyspozycji uczniów jest siedem pracowni specjalistycznych do nauki zawodu.

Od 2007 roku placówka pozyskała ponad 4 miliony złotych na cele edukacyjne i inwestycyjne. 

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.