Reklama [góra]

Międzynarodowa impreza sportowa odbędzie się w Widuchowej


W dniach 18 -19 sierpnia na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Widuchowej odbędą się zawody 57. Decthlonu IMF. DECATHLON to międzynarodowa integracyjna dyscyplina sportowa mająca postać wieloboju, w której konkurencje są dobrane tak, aby dać równe szanse wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach bez względu na stopień niepełnosprawności. 

Pomysłodawcą DECATHLONU jest Jerzy Chrabecki - założyciel Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Specjalnych Grup Społecznych – Międzynarodowe Spotkania Przyjaciół (IMF).

Pierwsze zawody odbyły się w Lanzedorfie w Austrii w 1992 r. W roku 1999 DECATHLON IMF zyskał rangę Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych. W tym roku odbywa się 57. edycja Decathlonu IMF, który obchodzi Jubileusz 25-lecia. Spodziewamy się przyjazdu ok. 10 drużyn z Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Czech i Polski.

Zawody rozgrywane będą w piątek i sobotę, uczestnicy odwiedzą również Rynicę i wezmą udział w nabożeństwie ekumenicznym. Oficjalne otwarcie 57. Decathlonu IMF odbędzie się w piątek 18 sierpnia o godz. 10.30 na placu apelowym Zespołu Szkół w Widuchowej. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na uroczystość otwarcia, a także zachęcamy do kibicowania drużynom podczas dwóch dni zawodów.

W roku 2016 reprezentacja Gminy Widuchowa wzięła udział w Decathlonie, który odbył się w Krakowie. W skladzei drużyny z Widuchowej wystąpili członkowie Młodzieżowowych Drużyn Pożarniczych z Krzywina i Widuchowej.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.