Reklama [góra]

Po raz czwarty zapraszają do wspólnej modlitwy do kaplicy św. Gertrudy


Wspólnota św. Idziego już po raz czwarty zaprasza wszystkich chętnych na uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku, spotkamy się w kaplicy św. Gertrudy. 

W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli i radują się wiecznym szczęściem u Pana. - mówią nam organizatorzy wydarzenia.

Uroczystość rozpocznie się 1 listopada o godzinie 20.00 w ruinach kaplicy św. Gertrudy. Wspólnota św. Idziego zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy 

Kaplica Świętej Gertrudy, a raczej jej ruiny, znajduje się na terenie Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Radzieckich w Chojnie. Budowla była zespołem szpitalno - kościelnym, powstała w XV wieku. Nieopodal niej znajdował się także dwór i dom zakonu joannitów. Po reformacji — ok. poł. XVI wieku — w kaplicy urządzono stodołę i stajnię. W czasie modernizacji szpitalnictwa chojeńskiego w latach 1561–1562 szpital św. Gertrudy połączono ze szpitalem św. Ducha i przeniesiono do dawnego klasztoru Augustianów. W 1683 roku kaplicę odrestaurowano i poświęcono pod nowym wezwaniem św. Jana. Świątynia przetrwała drugą wojnę światową, ale została częściowo zniszczona na początku lat 50., w czasie organizacji cmentarza wojennego żołnierzy radzieckich.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.