Reklama [góra]Radni złożyli pismo do burmistrza, chcą pomóc rodzinie, która może trafić na bruk


Radni Inicjatywy Samorządowej złożyli dziś u Burmistrza Chojny Adama Fedorowicza pismo w sprawie zakwaterowania ośmioosobowej rodziny Państwa Jaros w Polsko - Niemieckim Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. 

O dramacie rodziny z Chojny pisaliśmy dziś rano w artykule Duża rodzina może trafić na bruk, od 17 lat starają się o mieszkanie komunalne, wcześniej reportaż w tej sprawie wyemitowano w programie Kronika na TVP3 Szczecin.

Rodzina od 17 lat stara się o mieszkanie komunalne, obecnie wynajmują lokal w budynku Poczty Polskiej, jednak za kilka dni muszą się z niego wyprowadzić. Gmina zaproponowała im mieszkanie o powierzchni niecałych 40 metrów kwadratowych na tzw. koplu, niedaleko Grzybna, to ponad 14 kilometrów od Chojny.

Radni Inicjatywy Samorządowej w piśmie do burmistrza wnioskują o umożliwienie zamieszkania tej rodzinie w Polsko - Niemieckim Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym na czas niezbędny do zabezpieczenia mieszkania socjalnego o powierzchni niezbędnej dla tak licznej rodziny. 

Pismo podpisali radni Bartosz Michnio, Paweł Bucyk, Henryk Kłapouch, Mirosława Buko i Małgorzata Przybylska.

PNCKiS w Krajniku Górnym zostało uruchomione w 2013 roku, koszt inwestycji wyniósł około 3 milionów złotych, ośrodek posiada tematyczne sale i pracownie oraz pokoje gościnne. W tym samym budynku znajduje się mieszkanie komunalne burmistrza.

Na zdj. Z lewej pismo złożone do burmistrza, z prawej zdjęcie pokoju w ośrodku w Krajniku Górnym (fot. dost/chojna.pl).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.