Pucharowy sen Morzycka i Osadnika zakończony [foto] [video]

Pucharowy sen Morzycka zakończony. Drużyna została pokonana przez Świt Skolwin aż 6:0, tym samym piłkarze z Morynia zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski na szóstej rundzie.

W środę na trybunach stadionu zgromadziło się wielu kibiców, którzy liczyli na zwycięstwo gospodarzy. Morzycko jest fenomenem w lidze, więc fani liczyli na dobry występ w pucharze.

Od początku grę dyktowała drużyna gości. Co prawda Morzycko miało kilka okazji ale napastnicy nie potrafili ich wykorzystać. Pierwsza bramka wpadła już w 17. minucie spotkania, zawodnik Świtu przemierzył z piłką niemal pół boiska i strzałem zza pola karnego zdobył gola.. Do przerwy trzecioligowiec zdołał podwyższyć wynik na 0-2.

Druga część gry przyniosła nam zdecydowanie więcej goli. Jednak dopiero w ostatnim kwadransie rozwiązał nam się przysłowiowy "worek z bramkami". Ostatecznie goście do siatki trafili jeszcze cztery razy, tym samym kończąc spotkanie wynikiem 6-0.

Nie tylko klub z Morynia musiał pożegnać się z rozgrywkami. W tym samym dniu, Osadnik Myślibórz (na swoim stadionie) zmierzył się z Pogonią II Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 1-3. Te dwa przegrane widowiska spowodowały, że w pucharze zabraknie drużyn z naszego regionu.