Reklama [góra]Po raz kolejny chcą zawiadomić prokuraturę w sprawie mieszkania burmistrza


Po ujawnieniu dokumentów z kontroli Polsko - Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym (w budynku znajduje się mieszkanie komunalne burmistrza Adama Fedorowicza), komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Chojnie podejrzewając popełnienie przestępstwa zobligowała przewodniczącego rady do zawiadomienia prokuratury. 

Protokołu nie chciał radnym przekazać burmistrz tłumacząc, że ten nie ma jeszcze odpowiednich podpisów, dokument został jednak przekazany przez Urząd Wojewódzki, którego pracownicy przeprowadzali kontrolę. O o tym co zawierał pisaliśmy w artykule Gmina będzie musiała zwrócić dofinansowanie? Widzieliśmy dokumenty z kontroli inwestycji w Krajniku Górnym.

Kontrola wykazała kilka nieprawidłowości, okazało się, że burmistrz przebudował i powiększył na własny koszt swoje mieszkanie do ponad 194 metrów kwadratowych co doprowadziło do zmian warunków realizacji projektu bez zgody instytucji zarządzającej. Może to skutkować zwrotem części dofinansowania.

To nie jedyny problem burmistrza, podczas sesji radna Elżbieta Lach przedstawiła wyniki kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną w Zakładzie Gospodarko Komunalnej, najważniejszy wniosek przedstawiony przez komisję jest taki, że burmistrz i były dyrektor mogli złamać prawo i działać na szkodę gminy.

Zobowiązano przewodniczącego rady do złożenia zawiadomienia do prokuratury, to nie pierwszy taki przypadek. W grudniu 2016 roku radni również podjęli decyzję o zawiadomieniu prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień między innymi przez burmistrza, tamte postępowanie zostało umorzone.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.