Reklama [góra]Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Lisim Polu


Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku i przypada na 29 września. Najważniejszymi beneficjentami tego święta są dzieci. W tym roku dzień ten wypadł w sobotę, dlatego w naszej szkole zorganizowaliśmy go w piątek 28 września.


W naszej szkole czytaliśmy „Legendy polskie”, które były uświetnieniem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Trzy pokolenia mieszkańców Lisiego Pola (dziadek, mamusie i dzieci) czytało legendy o powstaniu państwa polskiego: Legenda o białym orle, Legenda o smoku wawelskim, O Warsie i Sawie. Przerywnikiem w miłym czytaniu była konsumpcja pysznych jabłek, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej sąsiadki szkolnej. Legendy dzieciom bardzo się podobały, a czytanie przez dorosłych, nie tylko nauczycieli, było dla nich dużym wydarzeniem.

Teresa BoreckaBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.