Reklama [góra]

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” w Brwicach [foto] [video]


Szkoła Podstawowa im. Przyrodników Polskich w Brwicach dołączyła do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować", który prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. 


Celem programu jest nie tylko poznanie zasad pierwszej pomocy, ale również wykształcenie umiejętności podejmowania działań ratujących życie przez świadków zdarzenia.

Ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, zaś pomoc utrudniają obawy, które często towarzyszą procesowi ratowania czyjegoś życia. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, wyrabiają właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.


Dlatego też na zajęciach z wychowania fizycznego i na godzinach wychowawczych są przeprowadzane lekcje na temat pierwszej pomocy, na których uczniowie za pomocą fantomów, które otrzymali od Fundacji WOŚP, mogą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy podczas resuscytacji krążeniowi oddechowej. 

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowany jest rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Uczniowie SP w Brwicach przyłączyli się do tej akcji i tego samego dnia, punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 min. wspólnie z innymi uczestnikami w kraju zrobili ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy.

Udział wzięło aż 105 902 rekordzistów z 1142 zgłoszonych instytucji zlokalizowanych dosłownie w całej Polsce. 


Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za przyłączenie się do wspólnego bicia rekordu. Podziękowania składamy również Pani Edycie Kalarus Dyrektor SP 2 w Chojnie za wypożyczenie nam fantomu oraz portalowi Chojna24 za umożliwienie nagrania filmu z akcji. Organizatorzy 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.