Reklama [góra]Gdy złodziej krzyczy, że go okradają...


Dzwonimy, dopytujemy, wysyłamy pisma, potwierdzamy informację - przede wszystkim rzetelność i jakoś oraz nowe formy przekazu materiału, to wyróżnia nas na tle konkurencji. Chojna24.pl to dziś najbardziej znany i najczęściej odwiedzany portal w powiecie gryfińskim. 

Niestety nie wszyscy potrafią uszanować pracę naszego zespołu. Kilka miesięcy temu na pewnej chojeńskiej stronie internetowej nazywającej siebie portalem, notorycznie bez naszej zgody publikowano zdjęcia i kopiowano teksty, jednym słowem kradziono naszą własność. Monity z naszej strony do autorów o zaprzestaniu kradzieży nie przynosiły skutków. Dopiero interwencja prawnika doprowadziła do tego, że skradzione od nas materiały zniknęły.

Takie przypadki nie są odosobnione. Inny portali notorycznie podkrada nasze materiały. I tak np. w przypadku artykułu dotyczących odwołanego święta miasta w Trzcińsku Zdroju pada cytat burmistrza żywcem wyjęty od nas. Władze gminy potwierdziły naszym dziennikarzom, że nie rozmawiały z innymi redakcjami. Podobnie było w przypadku naszych publikacji dotyczących Morynia. Przykładem były również wybory samorządowe czy wydarzenia sportowe, gdzie kopiowano podawane przez nas dane, skąd o tym wiemy? W kilku przypadkach kopiujący nie zmienił formatowania czcionki a tekst skopiował z literówkami w nazwiskach. Ten sam portal opublikował również kłamliwe statystyki oglądalności, nasze statystyki monitorowane przez niezależne narzędzie Google Analitycs, chętnie udostępniamy naszym reklamodawcą i partnerom. Podobnych sytuacji było więcej, te które przedstawiliśmy są tylko z ostatnich tygodni. 

We wszystkich regionalnych mediach trafiają się podobne publikacje, które wynikają z zapytań czy materiałów przesyłanych do kilku redakcji. Czasami sprawa wymaga szerszego spojrzenia, wolimy rzetelnie przygotować materiał  niż publikować coś co później trzeba będzie prostować. 

Inspirując się artykułami z innych mediów, z którymi bardzo często współpracujemy, podajemy zawsze źródło, wynika to z dobrego obyczaju i szacunku dla pracy naszych kolegów i koleżanek. Niestety nie wszyscy tak potrafią.
Nie wszyscy potrafią też stworzyć dobry materiał czy choćby umówić się na spotkanie z urzędnikami. Zamiast tego, lepiej atakować i pisać bzdury, np. w kwestii zdjęć, filmów i informacji z prac remontowych Bramy Świeckiej, które wzbudziły spore zainteresowanie naszych czytelników. 

Pomimo ciągłych "ataków" na naszą markę czy pracowników, do tej pory nie odpisywaliśmy na zaczepki. W przyszłości nie będziemy odpowiadać na bzdury publikowane na nasz temat, a jedynie przypominać niniejszy teksty.
Z drugiej strony czego możemy spodziewać się po osobie, która potrafi napisać obraźliwy tekst na burmistrz swojego miasta a następnie zrobić z tego artykuł lub osoby wobec której padło podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na sfałszowaniu podpisu

Chojna24.pl jest nie tylko portalem. Nasza firma świadczy szereg usług związanych z reklamą. Jesteśmy też jedynym lokalnym medium, który tworzy profesjonalne reportaże wideo i jako jedyni mamy niezbędną infrastrukturę do przeprowadzenia transmisji na żywo. Jesteśmy dla naszych czytelników przez całą dobę podając rzetelne i sprawdzone informację o czym świadczy wysoka cytowalność naszych treści przez największe ogólnopolskie telewizje, gazety czy portale.

Jesteśmy pierwszym portalem, który powstał w powiecie gryfińskim, w tym roku obchodzimy okrągło 10. rocznicę istnienia. Serwis tworzymy również dzięki naszym czytelnikom, którzy informują, wysyłają zdjęcia i filmy i proszą o interwencję.

fot. ilustracyjne / pixabay

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.