Sportowe Talenty: "granie w takim klubie jak Pogoń Szczecin jest czymś wyśmienitym, moje marzenie się spełniło" - wywiad z Jakubem Iskrą


Zapraszamy do lektury kolejnego wywiad w ramach cyklu "Sportowe Talenty". Tym razem nasz dziennikarz Mateusz Szelążek rozmawiał z  15-letnim Jakubem Iskrą, trenującym w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Zawodnik jest również reprezentantem Polski do lat 16.


Pochodzący z Rynicy młody obrońca  i pomocnik w biało-czerwonych barwach zadebiutował 18 września 2017 roku.

Witam przedstaw się naszym czytelnikom

Dzień dobry, nazywam się Jakub Iskra. Pochodzę z nie wielkiej miejscowości Rynica. Aktualnie gram w Pogoni Szczecin U17.

Opowiedz nam jak rozpoczęła się Twoja przygoda z piłką nożna?

Moja przygoda z pliką zaczęła się jak miałem około 6 lat. Pierwsze kroki z gry w plikę rozpocząłem w GUKS Widuchowa, teraz to chyba Łabędź. Gdy zauważyłem, że gra w plikę bardzo dobrze mi wychodzi to moim marzeniem było zagrać w takim klubie jak Pogoń Szczecin. 
Gdy już bylem troszkę starszy zostałem zaproszony na testy do Pogoni. Bylem bardzo szczęśliwy i dumny z siebie. Testy zdałem pozytywnie, tak zaczęła się moja przygoda z pliką nożną. 

Jak znalazłeś się w biało-czerwonych barwach?

W biało-czerwonych barwach znalazłem się dzięki wysokiej formie w klubie. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości zostałem powoływany do reprezentacji. Chciałbym podziękować moim trenerom z którymi pracuje na co dzień.

Czy piłka nożna to plan na całe Twoje życie czy bardziej hobby,  pasja?

Oczywiście, ze plan na cale życie. Zamierzam dużo osiągnąć w tym sporcie, myślę że takie są oczekiwania w stosunku do mojej osoby. Bardzo kocham ten sport i zawsze stawiam go na 1 miejscu.

Grasz w Dumie Pomorza, jakie to uczucie grać w granatowo-bordowej koszulce?

Granie w takim klubie jak Pogoń Szczecin jest czymś wyśmienitym, moje marzenie się spełniło. Gdy zbliża  się mecz czuje wielką dumę że jestem tu gdzie jestem. I czasem do mnie to nie dociera że zaszedłem tak daleko. Od pól roku występuje w roczniku starszym.

Ile meczy rozegrałeś dla drużyny ze Szczecin i reprezentacji Polski?

W Pogoni Szczecin rozegrałem około 100 meczów, nie liczyłem dokładnie, a w reprezentacji zagrałem 4 razy w pierwszym składzie raz, a trzy razy wchodziłem z ławki rezerwowych.

Wymarzony zespół piłkarski w którym chciałbyś zagrać?

Moim wymarzonym zespołem jest oczywiście Real Madryt, zrobię wszystko aby tam dotrzeć.

Być może wielu ludzie nie wie w jakiej grasz lidze, powiedz coś o swojej ligowej rzeczywistości?

Aktualnie gram lidze Makroregionalnej U17. Rywalizujemy z takimi zespołami jak Lech Poznań, Arka Gdynia czy Lechia Gdańsk. Każdy kierunek polski ma przydzieloną grupę i zespoły z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Zwycięzca ligi walczy o mistrza Polski.

Plany na 2018?

Zdobyć mistrza Polski z zespołem, zostać powołanym na wszystkie zgrupowania reprezentacji, zadebiutować w centralnej lidze juniorów (CLJ)Bohaterami wcześniejszych artykułów z cyklu "Sportowe Talenty" byli już Jakub Kokiel z Mieszkowic, Ola Kwiecień z Gryfina, Oskar Surowiecki z ChojnyJulia Sanecka z Gryfina i Łukasz Zakrzewski z Chojny.


Poszukujemy sportowych talentów, ludzi z marzeniami i celami? Chętnie z Wami porozmawiamy, zapraszamy do kontaktu na adres: redakcja@chojna24.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza