Reklama [góra]Szpitale postawione w stan gotowości. W Gryfinie zakaz odwiedzin pacjentów


Wojewoda zachodniopomorski nałożył  na dwa zachodniopomorskie szpitale, w których znajdują się oddziały leczenia chorób zakaźnych, obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości do odwołania. Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach. 

- W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w celu podjęcia skutecznych działań mających na celu udzielenie pomocy medycznej (świadczeń zdrowotnych) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, na podmiot leczniczy wydaje się obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości - czytamy w decyzji wojewody podpisanej w piątek po południu.

Obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości dotyczą Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie oraz Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika 
w Koszalinie.

Zakaz odwiedzania pacjentów

Zakaz odwiedzin został w piątek 28 lutego wprowadzony w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie - w związku z dynamiczną sytuacją w Europie związaną z zachorowaniami wywołanymi koronawirusem zarząd wprowadza od dnia 28 lutego 2020 roku całkowity zakaz odwiedzin osób bliskich przebywających w oddziałach szpitalnych oraz zakładach opieki długoterminowej.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.