Reklama [góra]


Poczta Polska chciała danych mieszkańców. Burmistrz wystosował odpowiedź


Poczta Polska zwróciła się do samorządów z wnioskiem o udostępnienie danych z lokalnych spisów wyborców. Taki mail wpłynął też do Gminy Dębno. Ma to związek z planowanymi wyborami prezydenckimi, które mają zostać przeprowadzone drogą korespondencyjną. 

Prośby wysyłane przez Pocztę Polską są przesyłane drogą elektroniczną... zwykłym e-mailem. Pod wiadomością nikt się nie podpisał imieniem i nazwiskiem. Wiadomość nie jest opatrzona również żadnym certyfikatem lub np. podpisem elektronicznym. 

Burmistrz Dębna nie zgodził się na udostępnienie danych i wystosował pismo w tej sprawie, które publikujemy poniżej:

W związku z Państwa wnioskiem w sprawie przekazania danych ze spisu wyborców, otrzymanym w formie wiadomości elektronicznej w dniu 23 kwietnia 2020 r., Gmina Dębno wyjaśnia, że nie ma podstaw do udostępnienia Państwu wskazanych we wniosku danych.

Wniosek o udostępnienie danych ze spisu wyborców powinien być złożony w formie elektronicznej, a zatem być podpisany profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę uprawnioną do reprezentowania wnioskodawcy.

Udostępnienie danych ze spisu wyborców przez gminę musi znajdować podstawę prawną ich przekazania wnioskodawcy. Odnosząc się do powołanego w Państwa wiadomości art. 99 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 695) zauważyć trzeba, że podstawy udostępnienia danych nie może stanowić ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., gdyż nie jest na dzień dzisiejszy nie weszła jeszcze w życie (obecnie prace nad projektem ustawy trwają w Senacie). Dlatego też, a także w związku z art. 102 wskazanej wyżej ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r., zgodnie z obowiązującym prawem Poczta Polska nie bierze żadnego udziału w organizacji wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i tym samym realizacja zadań związanych z ich organizacją nie może stanowić uzasadnienia wniosku o udostępnienie danych ze spisu wyborców. Natomiast wskazana w Państwa wiadomości decyzja Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. (BPRM.4820.3.2020) nie tylko nie jest Gminie Dębno znana, ale przede wszystkim nie stanowi źródła obowiązującego Gminę prawa.

W związku z powyższym, jak wskazano na wstępie, Państwa wniosek o udostępnienie danych ze spisu wyborców jest bezpodstawny i nieuzasadniony, wobec czego dane te nie zostaną Państwu udostępnione. Gmina Dębno jest bowiem zobowiązana i uprawniona do działania wyłącznie na podstawie i w granicach obowiązujących przepisów, a w tym między innymi do ochrony danych osobowych zawartych w spisie przed ich udostępnieniem osobom nieuprawnionym.

Burmistrz Dębna
Grzegorz Kulbicki

15 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. A Ruskie Trole z PiS dalej swoje... Wasz czas przemija towarzysze nawet jak z fałszujecie te wybory to i tak ludzie wyjdą na ulice!!!
   Łukaszenko już zaciera ręce!
   Nic nie wysyłać ani nie udostępniać bo będzie grubo!

   Usuń
  2. Powinieneś napić się melisy, hejterze!
   Wiesz co to jest konstytucja, która przewiduje wybory w ustalonym trybie? Chyba nie. Zapewne konstytucja nic nie znaczy, skoro kandydatka przegrywa w walce o pezydenturę.
   Zachęcesz do działań anarchistycznych? Brawo! Prawdziwie obywatelska postawa. Ruscy mogą się cieszyć, że mamy opozycję przeczącą zasadom demokracji. Brawo za typowo kodziarskie szaleństwo. Możesz dziś jako pierwszy przebiec się po ulicach, skoro tak ci śpieszno.

   Usuń
  3. Mecz ping ponga PiS kontra reszta Świata... Teraz przy serwie drużyna PiS bo opozycja zaliczyła aut... Główna nagroda... Tort który zwie się Polska!
   Uczciwy i normalny obywatel to kotlet z psa 3.kategorii przemielony razem z budą!
   Obecnie SKORUMPOWANI Pseudo Politycy WY wszyscy jesteście siebie i Ch*j warci!
   Macie jeszcze towarzysze ostatnią szansę nakraść tak więc ją wykorzystajcie bo już niedługo będą zmiany czy wam się to podoba czy nie!
   Piso trolle niech wam Kaczyński wymyśli lepsze teksty bo może pluso patola to kupuje ale ja nie!
   A tymi piso kartami to sobie ognisko rozpalę na ogrodzie i upiekę tą waszą półdarmową kiełbasę wyborczą... A później zesram się na tęczowo i kupę powyborczą wyślę pocztą na Żoliborz do tego waszego z metra ciętego nowo ruskiego króla! :DDD

   SAMOOBRONA

   Usuń
  4. Napiszę krótko: LECZ SIĘ człowieku, bo szaleństwo odebrało ci całkowicie rozum. Twoje wpisy powinno się traktować jako materiał ilustrujący mowę nienawiści wysokiego stopnia!

   Usuń
 2. Brawo! To się chwali!

  OdpowiedzUsuń
 3. A nasza Basieńka jak postąpiła? Czy Redakcja może zapytac Burmistrz Rawecką czy wydała dane wyborców Poczcie Polskiej, a może odmówiła? Możecie tę sprawę kontrolować w gminie Chojna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hocek z Drozdowa/Kołobrzegu wyciągnie po kryjomu...
   To jest wałek jakiego prędzej nie było!!!
   A oszołomiona patola dalej klaszcze! Ale już niedługo...

   Usuń
 4. Tak, później mają gotowca do płacenia abonamentu TVP, nieźle pomyślane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rodo jest więc nie ma prawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie!!! Jeżeli to nie problem to proszę redakcję o takie zapytanie do naszej Pani burmistrz

  OdpowiedzUsuń
 7. DROGA REDAKCJO :)
  PROSZE SIE DOWIEDZIEC JAK TA SPRAWA WYGLADA Z PANIA BURMISTRZ CHOJNY..
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 8. Już pewnie dała, a jakże.
  A wczoraj w Krajniku to co robiła skoro na co dzień toto ani be ani me po niemiecku ?
  Najważniejsze, że fitness będzie przy Jagiellońskiej, tam gdzie kiedyś był park dla żuli.
  Kwiatki smrodu nie przykryją.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pozamykała się w urzędzie na cztery spusty!!! Taka nasza Basieńka zaradna!!! A wokól wszyscy pracują: ekspedientki w sklepach, banki obsługuja klientów, piekarnie pieką, kierowcy jeżdżą i wożą toear, a tylko nasze kochane urzędniczki w urzędzie ku×@$wa mają wywalone na mieszkańców!! Czy ktoś może mi wyjaśnić ten fenomen!?

  OdpowiedzUsuń
 10. Droga redakcjo, Proszę zapytać wszystkich burmistrzów z naszego terenu czy udostępnili/udostępnią nasze dane osobowe poczcie. Niestety jestem za granicą, a na wysłane pytanie mailem nie dostałem odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.