Wsiadajcie na rowery i odkrywajcie region [foto] [video]

Do końca maja można wziąć udział w VII edycji Rajdu Szlakiem Pamięci Narodowej. To świetny pomysł na rowerową wycieczkę. 

W rajdzie wzięło już udział ponad 100 osób! Organizatorzy musieli domówić pamiątkowe medale i gadżety. Rajd to już coroczna tradycja w gminie Mieszkowice.

W tym roku z powodu pandemii odbywa się on w nieco innej formie - po zgłoszeniu w muzeum w Starych Łysogórkach i otrzymaniu numeru startowego, należy samodzielnie pokonać trasę 30 kilometrów i odwiedzić historyczne miejsca. 

Od lewej Konstanty Michałowski (organizator rajdu), Paweł Sławiński i Michał Dworczyk (dyrektor muzeum i współorganizator rajdu).

W piątek trasę rajdu pokonał nasz redakcyjny kolega Paweł Sławiński. W drodze do Gozdowic można odwiedzić na rowerze Stację Klępicz

- Rejon Pamięci Narodowej na terenie gminy Mieszkowice jak zwykle wzorowo przygotowany. W Gozdowicach i Starych Łysogórkach można zobaczyć nowe muzealne eksponaty. Warto wybrać się w te miejsca przy okazji odwiedzin mostu w Siekierkach - zachęca Paweł. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza