Zwracał uwagę na zły stan Doliny Miłości. Zarządca parku pozwał Ryszarda Mateckiego.


Federacja Zielonych "Gaja", która zarządza Parkiem Dolina Miłości w Zatoni Dolnej wytoczyła sprawę cywilną i karną Ryszardowi Mateckiemu, który od kilku miesięcy krytykował Federację Zielonych "Gaja" i pokazywał zły stan Doliny Miłości. Zarządzający parkiem domagają się między innymi przeprosin, zadośćuczynienia finansowego i... zakazu wypowiadania się o parku. 

Ryszard Matecki od lat działał na rzecz rewitalizacji i utrzymania parku Dolina Miłości w Zatoni Dolnej. Był znany między innymi z "Wiejskiego Kocura". Ponad 4 lata temu opuścił miejscowość z powodów osobistych - po powrocie zobaczyłem, że piękny park, duma naszego regionu, zamienił się w zgliszcza. Stało się tam niebezpiecznie. Co zastałem możecie zobaczyć na YouTube. Zaalarmowałem też różne instytucje o stanie parku i niebezpieczeństwach czyhających na turystów. 

Nie tylko Matecki zwrócił uwagę na niszczejący park. Sprawa od ponad roku jest poruszana w mediach nie tylko lokalnych ale również wojewódzkich. W efekcie tego w kwietniu Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, czyli reprezentacja władz samorządowych zagłosowała jednomyślnie za odebraniem im tego terenu. Federacja wcześniej do wszystkich mediów rozsyłała wezwania podpisane przez reprezentującą ją kancelarię, takie pismo trafiło również do nas. 

"Gaja" pozwała Ryszarda Mateckiego. Pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym Szczecin - Centrum ma odbyć się na początku czerwca. Matecki uruchomił zbiórkę w serwisie pomagam.pl, jej głównym celem jest uzbieranie środków na pomoc prawną. 

- Potrzebuję pomocy prawnej. O ile merytorycznie sobie poradzę, wiem, że mam zarówno wiedzę, jak i rację, o tyle mogę wpaść przy okazji różnych procedur. Oczywiście będę żądał zwrotu poniesionych nakładów na swoją obronę i wtedy środki te przeznaczyć chcę na wyprodukowanie broszury o historii Doliny Miłości, którą otrzyma każdy darczyńca. Dolina Miłości to nasze dobro wspólne. Obrońmy ją razem. Obrońmy wolność słowa i prawo do wyrażania opinii. Więcej informacji na Facebooku profilu Zachodnie Zakole Odry oraz na grupie Ratujmy Dolinę Miłości - mówi Matecki. 

Czytaj również: 
Smutny spacer po Dolinie Miłości [video]
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza