Reklama [góra]

Zapraszają do pomocy w odnawianiu krzyży na cmentarzu siekierkowskim


14 i 21 września od godz. 8.00 na Siekierkowskim Cmentarzu Żołnierzy 1. Armii WP w Starych Łysogórkach, rozpoczną się prace polegające na odnowieniu 1200 białych krzyży na grobach żołnierzy poległych w czasie forsowania Odry i w walkach o Berlin w 1945 r.

Burmistrz Mieszkowic zaprasza wszystkich chętnych do pomocy przy odnawianiu krzyży - zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału w przedsięwzięciu w Urzędzie Miejskim w Mieszkowicach, tel. 91 4666 900.

Prace polegać będą na oczyszczeniu ze starej farby krzyży nagrobnych, które następnie zostaną pomalowane. Urząd zapewni konieczny do prac sprzęt oraz farbę. Mile widziane będą własne druciane szczotki i pędzle. 

Przedsięwzięcie finansowane jest przez gminę Mieszkowice, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej i osoby prywatne.

2 komentarze:

  1. Kotka niech te krzyże maluje a nie tylko swoje szpony

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem z Podlaskiego okolice Łomży...Na tym cmentarzu leży pochowany brat mojej babci Mieczysław Maciąg zginął 27.04.1945r Jak by ktoś odnowił będę bardzo wdzięczny.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.